Izolacja akustyczna

Izolacyjna płyta korkowa jest produktem, który doskonale poprawia warunki akustyczne w określonych miejscach, jak sale teatralne i kinowe, klasy szkolne, sale koncertowe, sale kongresowe, itp.
Izolacyjna płyta korkowa zmniejsza poziom dźwięków poprzez ich absorpcję, dzięki czemu następuje skrócenie czasu pogłosu.

izolacja akustyczna1izolacja akustyczna2

Izolacyjna płyta korkowa poprawia izolacyjność od dźwięków powietrznych tj. zmniejsza poziom dźwięków powstałych na zewnątrz budynku lub w sąsiadujących pomieszczeniach i przenikających przez elementy konstrukcyjne budynku (ściany, podłogi, dachy, drzwi i okna).
Izolacyjna płyta korkowa skutecznie poprawia izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych poprzez zmniejszenie poziomu dźwięków uderzeniowych przenoszonych przez stropy budynku na niższą kondygnację. W celu ich skutecznego zmniejszenia konieczne jest całkowite oddzielenie posadzek i podłóg od stałych konstrukcji budynku.

izolacja akustyczna3

Umieszczenie między podłogą a stropem elementu elastycznego, jakim jest izolacyjna płyta korkowa, zmniejsza przenikanie drgań i dźwięków uderzeniowych. Ważnym dla wyeliminowania wszystkich drgań konstrukcyjnych jest oddzielenie, przy użyciu izolacyjnej płyty korkowej, podkładu betonowego podłogi od przylegających do niego ścian.

Zalety

Izolacyjna płyta korkowa jest produktem poprawiającym efektywnie warunki akustyczne. Układ włókien płyty korkowej i jej elastyczność pozwalają równocześnie tłumić dźwięki powietrzne i dźwięki uderzeniowe oraz eliminować strefy mostków akustycznych. Izolacyjna płyta korkowa eliminuje również rozchodzenie się występujących drgań.