Gumokorek

Gumokorek jest aglomeratem łączącym granulki korka naturalnego i syntetyczną gumę. Wynikiem połączenia tych dwóch komponentów, uzyskujemy półfabrykat o wyjątkowej trwałości, niezwykle odporny na szkodliwe działanie wysokich temperatur i produktów ropo-pochodnych. Charakteryzuje się dużą gęstością (450-900kg/m3) i lepszymi parametrami fizycznymi niż płyta z samego korka. Jest zatem właściwym produktem uszczelniającym, który znajduje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym i elektrotechnicznym. Dzięki elastyczności i zdolności zachowania oryginalnego kształtu, właściwości uszczelniających i izolacyjnych przy dużych obciążeniach i naciskach gumokorek jest cennym materiałem izolacyjnym tłumiącym drgania i dźwięki powietrzne oraz redukującym dźwięki uderzeniowe. Doskonale zatem spełnia te funkcje w przemyśle maszynowym i budowlanym. W mieszkaniach i biurach jest stosowany jako warstwa spodnia pod podłogi i wykładziny.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo podstawowy rodzaj gumokorka znany pod symbolem CPG na bazie olejoodpornego kauczuku NBR. Podstawowe wymiary półfabrykatu wynoszą 850x470mm i występują w grubościach 2-65mm. Z owego półproduktu wytwarzane są płyty korkowe, ramki do produkcji uszczelek korkowych, kształtki, itp.

 

Na zamówienie istnieje możliwość dopasowania innego rodzaju gumokorka o różnych wariantach technicznych i wymiarach w postaci arkuszy, ramek, bądź ról korkowych.

W celu uzyskania informacji na temat dostępności i cen, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.