Wypalana na parze izolacyjna płyta korkowa ISOCOR zwana pod potoczną nazwą korkiem ekspandowanym jest produktem o wyjątkowych właściwościach termicznych, akustycznych i antywibracyjnych.
Do jej produkcji nie są stosowane żadne środki syntetyczne. Korek poddawany jest ciśnieniowej obróbce termicznej bez żadnych dodatków przez okres 20 min w temperaturze ok. 335०C i przy ciśnieniu 0,5 kg/cm2. W takich warunkach granulat korkowy ekspanduje i wydziela naturalne lepiszcze (suberynę), które spajają go w bloki tzw. czarnego aglomeratu. Następnie przycina się je do postaci płyt o określonej grubości i formacie. Dzięki unikalnej technologii produkcji, ICB ISOCOR jest ekologiczny i nie oddziałowuje szkodliwie na otoczenie.
Brak środków syntetycznych przy wytwarzaniu izolacyjnej płyty korkowej przyczynia się do zachowania fizycznych i mechanicznych właściwości w nieograniczonym przedziale czasowym. Dzięki temu uzyskuje się znaczne oszczędności materiałowe i finansowe.
Głównymi atutami izolacyjnej płyty korkowej ISOCOR są energooszczędność, ekologiczność oraz bardzo dobre właściwości izolacyjne. Produkt jest łatwy w stosowaniu, odporny na wilgoć, oleje, kwasy i duże obciążenia oraz nie ulega samodegradacji.
ICB ISOCOR ma zastosowanie jako:
-
izolacja ścian wewnętrznych
-
izolacja ścian warstwowych i stropów
-
izolacja ścian zewnętrznych i fasad
-
izolacja dachów płaskich i spadzistych
-
izolacja dachów z tarasami ogrodowymi
-
izolacja posadzek i podłóg
-
izolacja konstrukcji betonowych
-
izolacja cieplna komór i pomieszczeń chłodniczych
-
szczeliny dylatacyjne w budownictwie domowym, przemysłowym, drogowym i mostowym
-
pozostałe zastosowania, m.in. materiał dla terratystyki
Wymiary płyty: 1000×500 mm
Gęstości: 125-105 kg/m3, 190-175 kg/m3
Dostępne grubości (mm): 20, 25, 30, 40, 50, 60, 80, 100, 150, 200, 300
Ze względu na bardzo dobre właściwości techniczne, o czym stanowi m.in.
a) współczynnik przewodności cieplnej: 0,037-0,040,
b) współczynnik pochłaniania dźwięku dla 500 Hz: 0,33,
c) zgodność z EN ISO 717-1 w zakresie izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych i EN ISO 717-2 w zakresie izolacyjności akustycznej od dźwięków uderzeniowych.
Regranulat Korka Ekspandowanego
W rezultacie utylizacji izolacyjnej płyty korkowej wytwarzany jest regranulat korka ekspandowanego, który stanowi, min. dodatek przy produkcji betonu lekkiego i materiał wypełniający szczeliny powietrzne w celu poprawy izolacyjności cieplnej i akustycznej.
Gęstości: 80-65 kg/m3
Dostępna granulacja korka ekspandowanego: 2-9mm, 3-15mm, 4-8mm, 4-10mm