Granulat korkowy

Granulat korkowy jest bazowym surowcem, z którego w kolejnych etapach produkcji nasz zakład wytwarza szeroką gamę półfabrykatów i produktów, min. płyty, klocki, kształtki, ramki, zatyczki z korka aglomerowanego i wiele innych.

W luźnej postaci granulat korkowy wykorzystywany w budownictwie (materiał zasypowy do ścian szczelinowych, a także składnik tynków ciepłochronnych i lekkich betonów), w przemyśle sportowym (produkcja piłek baseballowych, hokejowych, akcesorii wędkarskich), w innych gałęziach przemysłu (wysyp do forem przy produkcji wyrobów szklanych, jako komponent do produkcji baterii, kompozytów klejowych, itp.)

 

Klasyfikacja granulatu odbywa się na podstawie dwóch wariantów:

Gęstości materiału – im niższy ciężar właściwy granulatu korkowego, typ wyższa jakość materiału, a tym samym lepsze parametry wytwarzanych produktów. Jest to główny element określający standard wyrobów. Dostępne gęstości to: 45-55kg/m3, 55-65kg/m3, 65/75kg/m3, 75/85kg/m3

Wielkość ziarna – szeroki zakres frakcji granulatu korkowego jest dostosowywany do odpowiednich zastosować korka w przemyśle. Standardowe frakcje to: 0,5-1mm, 1-2mm, 2-3mm, 3-5mm, 3-7mm, 4-5mm.

 

W naszej ofercie posiadamy również regranulat korkowy, który stanowi tańszą alternatywę dla granulatu korkowego. Jest to rozdrobnione ziarno z powstałych wcześniej odpadów poprodukcyjnych, występuje we frakcjach 0-1mm (mieszanka pyłu korkowego), 0-4mm, 2-5mm, 1-6mm.


Granulat i regranulat korkowy pakowany jest najczęściej w worki tkane z tasiemki polipropylenowej w postaci luźnej, bądź skompresowane hydraulicznie bale. Objętość i waga pakowania dopasowywana jest wg. indywidualnego zamówienia.